- Reklama -události

Sektor drůbeže v nové intervenční strategii neobdrží žádnou podporu z EU

on

|

views

and

comments

Odvětví chovu drůbeže v rámci nové intervenční strategie znovu neobdrží žádnou podporu z prostředků EU prostřednictvím režimu oddělených přímých plateb, ani prostřednictvím režimů vázaných přímých plateb. Uvedl to pro TASR Daniel Molnár, ředitel Unie drůbežářů Slovenska (ÚHS) při hodnocení roku 2021.

Podporu přes schéma oddělených přímých plateb drůbežáři podle něj nedostanou, protože chov drůbeže se provádí na specializovaných farmách a není spojen s obděláváním půdy. Přes schémata vázaných přímých plateb jsou podpořeny pouze skot, ovce a kozy.

„Přestože při přípravě nové intervenční strategie bylo deklarováno výrazné navýšení finančních prostředků na tzv. animal welfare, při chovu drůbeže je navrhováno výrazné snížení sazby na výkrm kuřat na výši 43 eur/dobytčí jednotku (DJ), což je výrazně méně než částka 75 eur/DJ, která byla vyplácena dosud,“ přiblížil.

Upozornil, že o produkci kuřat chovaných v systému welfare je na trhu stále větší zájem, jak ze strany spotřebitelů, tak i obchodních řetězců. „Máme důvodné obavy, že při nízké sazbě na welfare výkrmu kuřat, poklesne produkce welfarových kuřat z důvodu, že platba nepokryje zvýšené náklady a chovatelé nebudou mít zájem chovat drůbež s vysokou ztrátou,“ zdůraznil.

Dodal, že je proto nezbytné nastavit sazbu na animal welfare pro výkrm kuřat tak, aby pokrývala veškeré současné zvýšené výrobní náklady chovatelů.

Share this
Tags

Must-read

Hyperinflace, prepper a jeho kriminalizace

Prepper je člověk, který se domnívá, že v budoucnu pravděpodobně dojde ke katastrofě nebo nouzové situaci, a aktivně se na ni připravuje. , obvykle...

Lid možná neshody v koalici otravuje, ale alespoň nic neskrýváme

Konflikty v koalici, které se řeší na veřejnosti, nepomáhají důvěryhodnosti vlády. Ale na druhé straně je to upřímné, lidé vidí do "kuchyně" politiky a...

Pandemie zvýšila nároky na makléře, přibyly i na gastrosektor

Dosahy pandemie nového koronaviru neobešly ani pracovní trh v byznysu nemovitostí. Většina realitních makléřů pracuje na živnost, takže jejich příjem závisí výlučně na realizovaných...
spot_img

Recent articles

More like this