- Reklama -události

Co je burza cenných papírů?

on

|

views

and

comments

Burza nebo akciový trh je organizace, na které se obchoduje s cennými papíry. Na burze se spojují firmy (akciové společnosti), které požadují kapitál a investoři, kteří chtějí investovat svůj kapitál.

Na burze se nejčastěji kupují nebo prodávají akcie firem. Můžete však investovat také do dluhopisů, ETF fondů, certifikátů a dalších investičních nástrojů (kryptoměny, komodity, měny a jiné).

Mnoho investičních příležitostí

S cennými papíry se na burze obchoduje pouze tehdy, pokud emitenti splňují požadavky na zalistování. Tyto požadavky stanovuje samotná burza. Burzu cenných papírů mohou emitenti využít k prodeji nových cenných papírů investorům nebo investoři k vzájemnému obchodování se stávajícími cennými papíry.

Podstatnou výhodou burzy je, že může snížit riziko likvidity spojené s investicí, neboť investoři mohou své investice prostřednictvím burzy snadněji prodat. Burza může být fyzicky umístěna na jednom místě, ale je stále dostupnější prostřednictvím elektronických komunikačních sítí.

Burza nabízí přímý střet mezi nabídkou a poptávkou při financování. Burza cenných papírů se v zásadě snaží být levnějším zdrojem financování než bankovní systém, protože nemá nepřímé zprostředkování. Cenné papíry umožňují emitentům financování při nižších nákladech a pro investory nabízejí lepší výnos.


Jak investovat na burze?

Všechny transakce cenných papírů se provádějí prostřednictvím zprostředkovatele – brokera.

Při vstupu na burzu je třeba vybrat brokera, který umožní obchodování s různými finančními instrumenty. Je nezbytné zdůraznit, že vybraný broker si obvykle účtuje provizi za každou uskutečněnou transakci.

V dnešní době si můžeme vybrat z velkého množství brokerů. Někteří umožňují investovat již od několika desítek eur. Investiční účet si můžete založit také online a za několik minut.

Zdroj: https://www.winsidetrading.com/cs/obchodovani-na-burze-online/

Share this
Tags

Must-read

Prodej podílu ve firmě mezi dvěma spolumajiteli

Důvodů pro prodej podílu ve firmě existuje spousta. Nehledě na to, jaký důvod je ten váš, vždy je důležité najít vhodné řešení. Jako to...

Obsidián v době kamenné a moderní chirurgii

Výroba obsidiánových nástrojů lidmi sahá až do doby kamenné. Na některých místech prozrazují tuny obsidiánových šupin přítomnost dávných továren. Na některých z těchto lokalit...

Hyperinflace, prepper a jeho kriminalizace

Prepper je člověk, který se domnívá, že v budoucnu pravděpodobně dojde ke katastrofě nebo nouzové situaci, a aktivně se na ni připravuje. , obvykle...
spot_img

Recent articles

More like this