- Reklama -události

Hyperinflace, prepper a jeho kriminalizace

on

|

views

and

comments

Prepper je člověk, který se domnívá, že v budoucnu pravděpodobně dojde ke katastrofě nebo nouzové situaci, a aktivně se na ni připravuje. , obvykle hromaděním potravin, munice a jiných zásob. Jinak jsou to obyčejní lidé, kteří mají přirozený lidský smysl mít v záloze nějaké to vybavení a zdroje pro případ určitého typu katastrofy. Jednoduše řečeno, je to člověk, který je připraven na katastrofy dnešní doby, na rozdíl od běžných lidí.

Pokud se však blíže podíváme na jeden aspekt takového jednotlivce, tedy na jeho schopnost existovat nezávisle na systému, není jasné, že toto je konečný cíl přípravy? Není to to, o co se prepper snaží, schopnost existovat nezávisle na okolním světě, aby ho katastrofa nezasáhla tak, jako ostatní? Je to tak, a to je důvod, proč kolektivismus neustále kriminalizuje preppery.

Dalším v řadě příkladů je současná situace v Turecku.

Ti, kdo sledují puls světového dění, vědí, že fiat jména Turecka, lira, je na tom každým dnem hůře a hůře. Jen letos ztratila přibližně 40 % své hodnoty a podle všeho nejeví žádné známky toho, že by v dohledné době měla zastavit svou klesající spirálu.

Inflace rychle vede k hyperinflaci v Turecku a turečtí občané si to uvědomují. Lidé se začali pokoušet zbavovat domácí měny a volili například kryptoměny ve snaze ochránit se. Ale potom turecká vláda 30. dubna 2021 zakázala kryptoměny jako formu platby. Ten krok se nesl ve znamení zabránit „neopravitelným škodám“. Ironií je, že Turci řekli, že to bylo proto, že kryptomeny „nepodléhaly žádným mechanismům regulace a dohledu, ani centrálnímu regulačnímu orgánu“.

To je zábavná logika od lidí, kteří stojí za procesem ničení vlastní měny.

Hyperinflace, prepper a jeho kriminalizace

Kryptomeny, o kterých se dlouho tvrdilo, že jsou libertariánskou odpovědí na centralizovanou měnu, se rychle dostaly na černou listinu. Není divu, kdo by riskoval pobyt v tureckém vězení jen kvůli tomu, že ho přichytili s kryptomenou. A pokusit se přehodit své osobní úspory v lirách do amerických dolarů, eur nebo jakékoli jiné fiat měny, je prakticky pro Turky nemožné. Mají svázané ruce. Jaká je tedy přirozená reakce?

Vaší zemí otřásá hyperinflace. Vaše fiat peníze jsou bezcenné. Forex je regulován do té míry, že jeho využití je nemožné. Crypto je zakázáno. Ceny potravin vzrostly o 27,1%. Co dělat? Nikdo nechce dobrovolně jen přihlížet, jak se mu vypařují jeho celoživotní úspory. Nemíní se přihlížet, jak jeho rodina hladoví. A tak se zamyslí, že by asi bylo rozumné vložit své peníze do něčeho, co si zachová svoji hodnotu. To je ostatně důvod, proč lidé investují do zlata a stříbra, ne?

A přesně to začali dělat lidé v Turecku. Lidé se tam začali zajímat o hmotné věci. Věděli, co přijde, viděli, jak se věci mění k horšímu, a tak se na to pokusili připravit. Ironicky pojmenovaná Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) předložila tureckému parlamentu návrh zákona, ve kterém žádala pokuty ve výši v přepočtu od 6 200 do 127 000 eru za „hromadění… potravin a jiného zboží“.

Hyperinflace, prepper a jeho kriminalizace

Byl to první krok v kriminalizaci prepperů. Tím druhým bylo zatčení 51 různých Turků za „panické hromadění“ nových aut. Turecká média ve velkém informovala, že lidé investovali do nových vozidel jako prostředku na ochranu před inflací.

Toto se však považovalo za hrozbu.

Těchto 51 osob bylo obviněno ze „snižování zásob prodejců“, což údajně vedlo k vyšším cenám. Příčinou určitě nebude AKP, která si pohrává s jejich centralizovaným bankovním systémem. To, že inflace otřásá zemí, musí být přece vina občanů. A tak každého, kdo se pokouší chránit před totalitami, je třeba zastavit.

Kriminalizace prepperů je úzce spojena s inflací, čehož ukázal i příklad Venezuely, další kolektivistické společnosti, kterou otřásla hyperinflace. Právě tam, když komunistická politika způsobila 20% výpadek základního zboží, generální prokurátorka Luisa Ortega Diazová vyzvala státní zástupce, aby se zaměřili na ty, kteří byli „hromaditeli“ základních věcí potřebných pro každodenní život. Jinými slovy, pokud jste měli zásobu rýže uloženou ve sklepě, už jste nebyli v bezpečí.

Svědky podobné hanobení jsme byli také ve Spojených státech. Začátkem roku 2020 mainstreamová média kritizovala ty, které považovali za „hromaditele“.

Share this
Tags

Must-read

Prodej podílu ve firmě mezi dvěma spolumajiteli

Důvodů pro prodej podílu ve firmě existuje spousta. Nehledě na to, jaký důvod je ten váš, vždy je důležité najít vhodné řešení. Jako to...

Co je burza cenných papírů?

Burza nebo akciový trh je organizace, na které se obchoduje s cennými papíry. Na burze se spojují firmy (akciové společnosti), které požadují kapitál a...

Obsidián v době kamenné a moderní chirurgii

Výroba obsidiánových nástrojů lidmi sahá až do doby kamenné. Na některých místech prozrazují tuny obsidiánových šupin přítomnost dávných továren. Na některých z těchto lokalit...
spot_img

Recent articles

More like this