- Reklama -události

UNAS doporučuje jít při uzavírání smluv s cenami minimálně o 20 % výše

on

|

views

and

comments

Předsednictvo Unie autodopravců Slovenska (UNAS) žádá své členy a dopravce, aby se přestali spoléhat, že ministerstva a vláda SR vyřeší problémy dopravců na území SR. Uvedl to předseda UNAS Stanislav Skala.

„Nastal čas, aby dopravci začali jednat na vlastní zodpovědnost a sjednotili se při zvýšení cen přeprav, kde doporučujeme jít při uzavírání smluv minimálně o 20 % výše,“ upřesnil Skala.

UNAS poukazuje na to, že i v České republice mají dopravci vyšší náklady než zisky, které tvoří zejména zvyšování pohonných hmot, opravy vozidel, inflace a jiné faktory, a proto ohlásili zvýšení cen za dopravu.

Skala upozornil, že UNAS dlouhodobě upozorňovala na problémy v dopravě předchozí vládu a upozorňuje i současnou. UNAS podle něj poukazuje na skutečnost, že situace v dopravě začíná být neúnosná. Více než 35 % dopravců podle něj již neprovozuje svá vozidla a také další velké dopravní společnosti snižují stavy vozidel.

Zdůraznil, že vláda a (příslušná) ministerstva v SR, zejména Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR, nereagují na výzvy UNAS.

„UNAS začíná mít velké obavy z toho, jak rychle se snižuje počet dopravců na Slovensku, ale také obavy o zásobování společností a obchodů slovenskými dopravci. Slovenské dopravě zvoní umíráček. Nemůžeme mít každý vleky a gastroprovozy,“ dodal předseda UNAS.

UNAS 2. prosince upozornila, že situace v odvětví nákladní dopravy je vážná a hrozí zkrachování části autodopravců. Podle unie ministerstvo dopravy ani ministerstvo financí nemají zájem řešit problémy dopravních firem. Resort dopravy musí podle UNAS začít jednat. Když se situace nezmění, chtějí dopravci z UNAS začátkem příštího roku zorganizovat protesty.

Share this
Tags

Must-read

Prodej podílu ve firmě mezi dvěma spolumajiteli

Důvodů pro prodej podílu ve firmě existuje spousta. Nehledě na to, jaký důvod je ten váš, vždy je důležité najít vhodné řešení. Jako to...

Co je burza cenných papírů?

Burza nebo akciový trh je organizace, na které se obchoduje s cennými papíry. Na burze se spojují firmy (akciové společnosti), které požadují kapitál a...

Obsidián v době kamenné a moderní chirurgii

Výroba obsidiánových nástrojů lidmi sahá až do doby kamenné. Na některých místech prozrazují tuny obsidiánových šupin přítomnost dávných továren. Na některých z těchto lokalit...
spot_img

Recent articles

More like this