- Reklama -události

UNAS doporučuje jít při uzavírání smluv s cenami minimálně o 20 % výše

on

|

views

and

comments

Předsednictvo Unie autodopravců Slovenska (UNAS) žádá své členy a dopravce, aby se přestali spoléhat, že ministerstva a vláda SR vyřeší problémy dopravců na území SR. Uvedl to předseda UNAS Stanislav Skala.

„Nastal čas, aby dopravci začali jednat na vlastní zodpovědnost a sjednotili se při zvýšení cen přeprav, kde doporučujeme jít při uzavírání smluv minimálně o 20 % výše,“ upřesnil Skala.

UNAS poukazuje na to, že i v České republice mají dopravci vyšší náklady než zisky, které tvoří zejména zvyšování pohonných hmot, opravy vozidel, inflace a jiné faktory, a proto ohlásili zvýšení cen za dopravu.

Skala upozornil, že UNAS dlouhodobě upozorňovala na problémy v dopravě předchozí vládu a upozorňuje i současnou. UNAS podle něj poukazuje na skutečnost, že situace v dopravě začíná být neúnosná. Více než 35 % dopravců podle něj již neprovozuje svá vozidla a také další velké dopravní společnosti snižují stavy vozidel.

Zdůraznil, že vláda a (příslušná) ministerstva v SR, zejména Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR, nereagují na výzvy UNAS.

„UNAS začíná mít velké obavy z toho, jak rychle se snižuje počet dopravců na Slovensku, ale také obavy o zásobování společností a obchodů slovenskými dopravci. Slovenské dopravě zvoní umíráček. Nemůžeme mít každý vleky a gastroprovozy,“ dodal předseda UNAS.

UNAS 2. prosince upozornila, že situace v odvětví nákladní dopravy je vážná a hrozí zkrachování části autodopravců. Podle unie ministerstvo dopravy ani ministerstvo financí nemají zájem řešit problémy dopravních firem. Resort dopravy musí podle UNAS začít jednat. Když se situace nezmění, chtějí dopravci z UNAS začátkem příštího roku zorganizovat protesty.

Share this
Tags

Must-read

Hyperinflace, prepper a jeho kriminalizace

Prepper je člověk, který se domnívá, že v budoucnu pravděpodobně dojde ke katastrofě nebo nouzové situaci, a aktivně se na ni připravuje. , obvykle...

Lid možná neshody v koalici otravuje, ale alespoň nic neskrýváme

Konflikty v koalici, které se řeší na veřejnosti, nepomáhají důvěryhodnosti vlády. Ale na druhé straně je to upřímné, lidé vidí do "kuchyně" politiky a...

Pandemie zvýšila nároky na makléře, přibyly i na gastrosektor

Dosahy pandemie nového koronaviru neobešly ani pracovní trh v byznysu nemovitostí. Většina realitních makléřů pracuje na živnost, takže jejich příjem závisí výlučně na realizovaných...
spot_img

Recent articles

More like this